Lepsza strona ludzkości.

       Była już gorsza strona ludzkości. Jak wiadomo, każdy kij ma dwa końce, więc i w przypadku ludzi należy podać także ich dobre cechy. Nie jesteśmy jednak aż tacy źli jak mogłoby się czasami, a nawet częściej wydawać. Nigdy chyba nie uda mi się wymienić wszystkich negatywów i pozytywów, bo z czasem poznaje coraz to nowsze. Wolałabym, żeby ten proces już stanął w miejscu, bo nic nie działa w jedną stronę, więc wraz ze wzrostem tolerancji rosłaby na przykład przemoc. A nie, przemoc nie jest dobra.

        Fajne jest w nas to, że umiemy radzić sobie z przeciwnościami losu i dalej dążyć do swojego celu. Ktoś kiedyś bardzo ładnie powiedział, że nie liczy się to ile razy upadasz, a ile się podnosisz. I miał 100 % racji. To co było jest już za nami i nie należy do tego wracać. To już nieważne. No, są to już nasze wspomnienia, ale nie wpływają na tu i teraz. Należy cieszyć się z każdego jednego dnia. Myślę, że dobrym sposobem na poprawę naszej świadomości o tym, jak szybko mija czas, byłoby zapisywanie przed pójściem spać tego, co dobrego (pozytywnie wpływającego na nasze życie) zrobiliśmy. Można się pozytywnie zaskoczyć. Jeżeli ustalamy przed samym sobą cel to dążmy do niego mimo wszystko. Jeżeli taki wybraliśmy, to znaczy, że nam na tym zależało. Nie rezygnujmy z niego po pewnym czasie stwierdzając, że był sensu. Każde nasze marzenie ma sens. Może ukryty, ale ma :)

        Kolejną rzeczą jest to, że umiemy śmiać się z samego siebie. Często jest tak, że wyśmiewamy kogoś w gronie przyjaciół. Oczywiście nie na poważnie, a po prostu żeby było śmiesznie. Wiadomo, że czasem jednak zahacza się o coś, co może zaboleć. I tu właśnie bardzo pozytywne jest to, że mamy dystans do własnej osoby i dołączamy się do śmiejącej się grupy. W życiu należy być pogodnym i znać swoją wartość. Każdy powinien wiedzieć jaki jest, a jaki nie i jeżeli ktoś się śmieje, to machnąć ręką i pozwolić się dalej śmiać. Może nie ma o czym rozmawiać ze znajomymi. Ja najczęściej słysząc jakieś (nieprawdziwe) o sobie historie wręcz wybucham śmiechem, bo doprawdy zabawne jest to, co ludzie umieją sobie dla zabawy wymyślić. A co więcej pozostaje do zrobienia? Nic, tylko siedzieć i się śmiać. Tak więc Polsko, tak trzymać ! :)

        Jako trzecie zaproponuję to, że jesteśmy niezwykle wrażliwi. I tu nie tylko kobiety, ale ku mojemu zdziwieniu także mężczyźni. Pierwszorzędną wzruszającą rzeczą są filmy romantyczne i dramaty. Ah, jak dobrze, że istnieje coś takiego. Kiedy mamy jakiś problem bądź coś nam ciąży na sercu , możemy cały ból wylać płacząc przy filmie, a sam płacz zrzucić na wzruszającą scenę. Wspaniała ulga dla duszy. Zwierzęta to chyba kolejna sprawa, która porusza ludzi. Mnie osobiście boli widok wykorzystywanych zwierząt do różnego rodzaju filmów. Okropność. Mega fajne jest to, że umiemy otworzyć serce dla tych stworzeń i zrobić coś dla nich poprzez akcje charytatywne czy inne czynności. Nawet dłuższy niż zawsze spacer będzie dobrym uczynkiem. To także istoty 'czujące'. Należy je traktować z szacunkiem i miłością. Dobrze, że w większości rodzinach jest właśnie w ten sposób. Wzrusza nas także dobroć okazana drugiemu człowiekowi (nawet w przypadku nieznajomych). Co jeszcze? Zakochane pary chodzące za rączkę, uroczy śmiech mały dzieci, okazywanie sobie uczuć przez rodzeństwo, poświęcenie dla drugiego człowieka, piękne występy artystyczne, spotkanie swojego autorytetu, osiągnięcie określonego długowyczekiwanego celu, otrzymanie wymarzonego prezentu czy usłyszenie szczerego komplementu.

      Jak to w życiu bywa, zawsze jest jakiś wyjątek, by potwierdzić regułę, że istnieją wyjątki :))

                                           I dla Was, ode mnie nuta, w której się zakochałam :)Udanej niedzieli :) 

Komentarze

  1. Wszystko, co wiąże się z małymi dziećmi jest słodkie :>

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeżeli już jesteś - dodaj komentarz :)
Jeżeli Ci się podoba - obserwuj :)
Nie masz konta? - podpisz się imieniem lub pseudonimem :)
Masz ? - podaj link do Twojego bloga, a na pewno zajrzę
Na każdy komentarz staram się odpowiadać ;-)

Popularne posty